פתיחת התפריט הראשי

נֶטַע זָר

[בהשאלה על פי "זְמוֹרַת זָר", ישעיה יז י] דָּבָר שֶׁזָּרוּתוֹ בּוֹלֶטֶת

(מתוך מילון אבן-שושן)

ברוכים הבאים לנטע זר!

נטע זר הוא מיזם שיתופי, חופשי ומהימן שכולם יכולים לערוך. מטרת האנציקלופדיה נטע זר היא לתעד את הפעילות הפוליטית של מדינות זרות וארגונים בינלאומיים בתוך ישראל.

יחד ננסה למפות את הקשרים בין אותן ישויות זרות לבין אירגונים ואנשים, שהציבו להם מגוון מטרות: החל מצמצום הצביון היהודי והאופי הדמוקרטי של מדינת ישראל ועד לפגיעה בשמם הטוב של אזרחיה וקעקוע הלגיטימציה שלה.

אם הדברים האלה כלל לא מפתיעים אתכם, כנראה שתוכלו לתרום בבניית האנציקלופדיה. אז קדימה, הצטרפו אלינו!

אם הדברים האלה נשמעים לכם מופרכים, אז אתם מוזמנים לקרוא את הערכים של האנציקלופדיה ולעקוב אחר הערות השוליים, כדי להבין טוב יותר את התמונה הגדולה.

דף השאלות והתשובות שלנו הוא מקום טוב להתחיל בו.


לאלה המעוניינים להצטרף ולערוך, הבה ונסכים על כמה כללים יסודיים, שמטרתם קידום עריכה מקצועית ושמירה על מהימנות הערכים.

  • אם מוסיפים מידע לאנציקלופדיה, יש לגבות אותו בהערות שוליים המפנות למקורות המידע (למשל אתרי חדשות, ספרים, חוקרים וגופי מחקר, ולא מאתרים בעלי אמינות נמוכה או פרסומים אנונמיים).
  • אם מציינים דבר מה מתוך מסמך או ציוץ בטוויטר, אז נא לקשר לאותו מסמך או ציוץ.
  • תכבדו עורכים אחרים. מחלוקות יש לפתור בדף השיחה ולא בערך עצמו.
  • אין מקום בערכי האנציקלופדיה להבעת דעות פוליטיות או דעות קדומות. אנחנו מתעדים פעילות של אנשים וגופים בישראל. גם אם אתם חולקים על המעשים של אדם מסויים או הגוף שאותו הוא מייצג, תזכרו שעדיין מדובר באדם וזו רק מחלוקת פוליטית. יש לשמור על כבודו ורק לתעד את העשייה שלו. הטרלה, הסתה ודברים שאינם ענייניים יימחקו ומי שימשיך להפריע לקהילת העורכים - יושעה.


ובקיצור,

הָאֱמֶת וְהַשָלוֹם אֱהָבו